Masal Defilesi

admin Projeler Temmuz 4, 2021

Kuruluşumuzun 5. yılına rastlayan Masal adlı defilemizin gerçekleştirilmesi, kurum bakımındaki tüm çocuklarımızın sevgi dolu bir aile yanında büyüme haklarının vurgulandığı, koruyucu aile modelinin öncelikli bir bakım modeli olarak uygulanabilmesi için, toplumsal bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Aile yanında büyüme Hakkının bir çocuğun en temel hakkı olduğu anlayışı ile yola çıkan derneğimiz geçen yıllar içerisinde Koruyucu Aile Modelinin tanınması, yaygınlaşması, çocuğun yüksek yararı ilkesi doğrultusunda bir vizyonla uygulanması için yerel ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarını sürdürmektedir

Denizli genelinde Koruyucu Aile Hizmet modeline yönelik farkındalık ve bilinirlik düzeyi oldukça artmıştır. Sistemin doğru algılanması, koruyucu ailelik konusunda ortak bir vizyonun oluşması ve yaşamın her alanında çocuğun yüksek yararı ilkesinin uygulanabiliyor olması bundan sonraki Çalışmalarımızın temel amacıdır.

Masal adlı defilemiz, Denizli İhracatçılar Birliği’nin desteğiyle gerçekleştirilen defilede, farklı sponsorların da yer aldığı kapsamlı bir sosyal sorumluluk çalışması olmuştur. 10 Haziran Salı günü Collesia Otel’de, saat: 20.30 da gerçekleştirilen defilenin gelirleri çocuklarımıza farklı bir dünya yaratma çalışmalarında kullanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir