Yükleniyor Etkinlikler

BİR KÜÇÜK, BİR GÜLÜCÜK

Koruyucu aile tanıtım elçileri olarak hazırlanan projemiz Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Ana Sınıfı öğretmenliği öğrencileriyle, 63 öğrencinin katılımıyla uygulanmış Denizli koruyucu Aile Derneği, Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile hazırlanmış ve 3 ay sürdürülmüştür.

Projede, koruyucu aile sisteminin yaygınlaştırılması için Akran Eğitimi Modeliyle tanıtım ve farkındalık çalışmaları yapılarak, toplumsal duyarlılığın artırılması hedeflenmiştir. Çarpıcı afiş, gerilla reklam, kısa film, tanıtım günleri gibi yöntemler kullanılarak etkinliklerle koruyucu aile hizmet modelini tanıtılması sağlanmıştır.


“BİR KÜÇÜK, BİR GÜLÜCÜK” Pamukkale Üniversitesi koruyucu aile tanıtım elçileri projesiyle, Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, eğitim seminerlerine katılan öğretmenler ve ek projeler aracılığıyla ulaşılan kişiler “ koruyucu aile “ hakkında gerçekçi bilgilere sahip olmuştur. Koruyucu aile hakkında sosyal duyarlığı artan bu kişiler, çevrelerindeki diğer insanları bu konuda bilgilendirerek toplumsal bir hareket başlatıp, aile sıcaklığına ve sevgisine muhtaç çocukların hatırlanmasını ve koruyucu ailelik konusunda taleplerin artmasını sağlamıştır. Proje sonunda yapılan altı alt grup etkinlikleriyle yaklaşık 5000 kişiye ulaşılmıştır.

  Proje Detayları

  Başlangıç:
  Mayıs 20, 2019
  Bitiş:
  Mayıs 20, 2040
  Proje Kategori:

  Proje Sorumlusu

  DENİZLİ KORUYUCU AİLE DERNEĞİ
  Telefon:
  +90 258 241 3388
  E-posta:
  denizli@koruyucuaile.org.tr
  Web sitesi
 • Proje Kategori: